Jesenné prázdniny v Maďarsku? Tipy na výlety a lacné ubytovanie

Máte chuť niekam vyraziť a niečo nové spoznať?  Využite jesenné prázdniny alebo predĺžený víkend okolo 17. novembra, kedy je na Slovensku štátny sviatok a teda voľno, na výlet do Maďarska! Maďarsko je krajina s mnohými pamiatkami, termálnymi kúpeľmi a veľmi pohostinnými domácimi. Je dostatočne blízko a predsa je to celkom iný kraj. 

Výhody cestovania do Maďarska na vlastnú päsť

Radi cestujete na vlastnú päsť a hľadáte si ubytovanie cez ubytovacie portály? V Maďarsku často budete príjemne prekvapený prajnosťou priestoru. Vyberte si napríklad Booking, kde môžete využiť booking zľavy. Zvoľte vo filtri Bookingu typ ubytovania „Dovolenkové domy“, „Vily“ alebo „Priváty“ a pohľadajte ubytovanie v satelitných dedinkách ku vášmu hlavnému cieľu. Takéto ubytovanie bude rovnako drahé ako hotelové, ale poskytne vám oveľa vyšší komfort a súkromie.

 • Maďari majú výborný vkus na rekonštrukciu priestorov, vedia im vdýchnuť moderný ale aj tradičný ráz.
 • Priestory nebývajú preplnené posteľami s cieľom ubytovať čo najviac návštevníkov. Väčšinou sme natrafili na veľké a prakticky zariadené spálne, ale nebývajú vynechané ani pohodlné spoločenské priestory. Veríte, že aj dostatok priestoru pomáha oddychovať?
 • Ak na výlet beriete aj deti určite vás poteší kuchyňa v ubytovaní. Aj vaše deti sú na výletoch stále hladné? 
 • K prenajatému domu na vidieku je často dostupná veľká záhrada, domáci vám dovolia zbierať plody, bylinky. 
 • Aj deti sa môžu v záhrade bezpečne vyjašiť, keďže takéto ubytovanie je často rekreačným domom domácich, máva k dispozícii bazén, pingpongový stôl, či záhradný domček a hojdačku.
 • Domáci často myslia na praktické detaily. Ak ste v blízkosti kúpeľov, poteší vás obyčajná vec ako je sušiak na prádlo. Určite si budete chcieť po kúpaní vysušiť plavky a uteráky. (Dokonca v akvaparku v Sárvári boli aj odstredivky, kde ste si mohli plavky pred odchodom vyžmýkať takmer do sucha, takúto službu by som uvítala aj na našich kúpaliskách.)

Tipy na poznávacie výlety v Maďarsku

Najlepšie je skombinovať poznávací zájazd s relaxáciou aj gurmánskymi zážitkami.

 • Maďarsko má viac ako 200 termálnych kúpeľov. V historickom štýle, jaskynné, ale aj komfortne moderné. Naplánujte si jesenný výlet v okolí veľkých miest (napríklad Budapešť, Győr, Sárvár, Hévíz, Miskolc… pohľadajte ich podľa toho, ako ďaleko ste ochotný cestovať z miesta svojho bydliska na tejto interaktívnej mape). Únavy z mestskej turistiky sa zbavíte v kúpeľoch.
 • Ak cestujete s rodinou, návštevy pamiatok naplánujte aj podľa veku detí. Malé unavené deti bývajú plačlivé, neochotné obdivovať krásy architektúry či muzeálne exponáty. Predíďte sklamniu, že pamiatku ste len rýchlo preskenovali. Voľte radšej ZOO. Často myslia na deti, je v nich veľa interaktívnych zábaviek, a niekedy (napríklad v Budapešti) vám pri vchode zapožičajú aj vozíky – unavené deti do nich môžete usadiť a ťahať, hneď majú všetci lepšiu náladu. Pohľadajte ich v zozname maďarských ZOO.

https://pixabay.com/photos/fishermen-s-bastion-hungary-budapest-377906/

 • Ak patríte k milovníkom hradov a zámkov, Maďarsko ich má viac ako stovku. K najnavštevovanejším patrí Budínsky hrad uhorských kráľov v Budapešti, maďarské Versailles – Zámok Esterházyovcov vo Fertőde a historické hrady v Egeri alebo Sümegu.
 • Nezabudnite na maďarskú csárdu! Ochutnáte csípős (šipľavé) mäsové či rybie špeciality? Pre maškrtníkov majú prichystaný Somlói szelet (dezert známy ako Šomló halušky)…
 • Jesenné počasie je nevypočitateľné. Vy si vysnívate slnečné babie leto, ale príde sychravý dážď. Myslite na to vopred, ak vám chýba čokoľvek do cestovateľskej výbavy, využite tieto zľavové kódy. Neexistuje totiž zlé počasie, iba zle oblečený a obutý turista. Na jesenné výlety určite do kufra pribaľte nepremokavú bundu, skladací dáždnik a hlavne pohodlné vodeodolné topánky, ktoré vás ani pri dlhej prechádzke za pamiatkami netlačia.

Máte aj vy nejaké obľúbené miesto v Maďarsku? Alebo je to pre vás zatiaľ neprebádaná krajina? V tom prípade jej určite dajte šancu!

Začnite písať a potvrďte tlačidlom ENTER