Rýchlo, lacno, bezpečne. Ako posielať balík do/z Anglicka?

Usadili ste sa v Anglicku? Predpokladáme, že na Slovensku máte rodinu a priateľov, za ktorými občas vycestujete. A ak to nejde, aspoň si vymeníte nejaký ten balíček. Vravíte si, že sa to neoplatí? Že poštovné je drahé a balíky väčšinou dorazia poškodené? Už dávno to neplatí.

Poslať balík do/z Anglicka je jednoduchšie, ako si myslíte

Ťahať ťažký balík na poštu, čakať dlhé minúty na vybavenie a potom zaplatiť poriadne mastné poštovné… Aj vy si predstavujete, že posielanie balíka do alebo z Anglicka musí vyzerať nejako takto? Mýlite sa. Ide to aj omnoho jednoduchšie. Stačí si zvoliť iný spôsob prepravy a zabudnúť na tradičnú poštu. Lacnejšie, pohodlnejšie, rýchlejšie a dokonca aj bezpečnejšie je to určite za pomoci dobrej prepravnej spoločnosti. Ako prebieha preprava balíkov do Anglicka alebo z Anglicka s prepravnou spoločnosťou a čo by ste mali urobiť?

  1. Prečítať si preprvavné podmienky

Potom, čo si vyberiete prepravnú spoločnosť (či už podľa ceny alebo referencií), mali by ste si prečítať jej prepravné podmienky. Vyhnete sa tak prípadným problémom. Starostlivo sa oboznámte najmä s vecami, ktoré sú vylúčené z prepravy. Každá kvalitná prepravná spoločnosť ich zoznam určite zverejní na svojom webe. A čo sa do Anglicka alebo z Anglicka vlastne nesmie prepravovať? V prvom rade sú to drogy, alkohol, cigarety. Ďalej nebezpečné predmety a zbrane. Prepravovať by ste nemali ani netrvanlivé potraviny, mäsové a mliečne výrobky. Naopak, trvanlivé a originálne zabalené potraviny do balíka môžete dať. Aj tu však platí, že majú byť bez obsahu alkoholu.

  • Dobre zabaliť svoj balík

Je predsa vo vašom záujme, aby sa obsah balíka nepoškodil. Samozrejme, dobrá prepravná spoločnosť manipuluje so zásielkami tak, aby sa im nič nestalo. No nikdy neviete… Môže sa prihodiť niečo, čo nedokáže ovplyvniť ani ten najlepší šofér. A cesta do Anglicka je dlhá. Preto zabaľte balík tak, aby bol jeho obsah v bezpečí. Použite výstuž stien balíka, ideálne bublinkovou fóliou. Vhodná je aj výplň v podobe pokrčených novín alebo polystyrénových guľôčok. Pravdaže, najlepšie je neposielať krehké veci. Napokon balík nezabudnite pevne zalepiť/zviazať.

  • Čitateľne a úplne vyplniť adresy

Nielen adresu príjemcu, ale aj adresu odosielateľa, vrátane telefónnych čísel. Adresy vypíšte čitateľne, najlepšie paličkovým písmom. Aby sa nestalo, že sa štítok s adresou z balíka odlepí, poriadne ho prelepte lepiacou páskou.

Ako si vybrať a objednať prepravu?

Premýšľate, ako si vybrať vhodnú prepravnú spoločnosť? Veľa vám napovedia recenzie, ale napríklad aj skúsenosti Slovákov, žijúcich v Anglicku. Za jednu z najlepších prepravných spoločností s perfektnými cenami je považovaná prepravná spoločnosť Maťko a Kubko. Prepravu si viete objednať veľmi jednoducho – online na www.matkoakubko.com. Výhodou sú nielen dobré ceny, ale tiež prístup kuriérov, ktorí vám balík prinesú priamo k dverám, vo vopred dohodnutom termíne. Nikam chodiť nemusíte ani vtedy, keď balík posielate. Prevezmú ho u vás doma.

Môže to byť jednoduchšie? Stačí si objednať prepravu, prichystať si balík a čakať na kuriéra.

Začnite písať a potvrďte tlačidlom ENTER